plenLiteracka Sp. z o.o.    |   Olsztyn, ul. Lanca 2/5
+48 883 00 88 22

Pyrkon 2019 z Literacką. Było fantastycznie!

Rokrocznie w pierwszy weekend po równonocy wiosennej Poznań staje się stolicą fantastyki. To tu każdej wiosny spotykają się fani fantastyki, ale także twórcy czy producenci. Podczas XIX nie zabrakło także zespołu Literackiej. Sprawdźcie, jak było!

W ostatni weekend kwietnia (tj. 26–28.04.2019) w stolicy Wielkopolski po raz kolejny można było poczuć fantastyczny klimat Pyrkonu – konwentu, który od blisko 20 lat jest miejscem interakcji fanów fantastyki z Polski i Europy. Festiwal to nie tylko doskonała przestrzeń do rozmowy, lecz przede wszystkim dziesiątki sal wypełnionych spotkaniami autorskimi, warsztatami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami cosplay. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wziął także zespół Literackiej.

Fantastyczne spotkania

Nasza obecność na poznańskim festiwalu to niepowtarzalna okazja do rozmów z autorami, możliwość wzięcia udziału w ciekawych prelekcjach, literackich panelach dyskusyjnych, a także spotkaniach z twórcami filmowo-serialowymi. W tym roku tradycyjnie nie zabrakło również atrakcji dla tych z nas, którzy szczególnie cenią sobie niepowtarzalną magię literatury fantastycznej. Wydarzenie odwiedzili, m.in. Andrzej Pilipiuk czy Christie Golden.

We read and we know stories

Fantastyka to komiksy, gry, filmy, seriale, ale niepodważalny trzon tego gatunku stanowi literatura. Dlatego podczas tegorocznej edycji Pyrkonu nie mogło zabraknąć także rozmów o tworzonym przez nas systemie zaawansowanych rekomendacji książkowych Codoczytania.pl. Wśród gości konwentu znaleźliśmy zarówno przyszłych użytkowników platformy, jak i osoby zainteresowane jej współtworzeniem w roli betatesterów.

Więcej zdjęć z wydarzenia możecie zobaczyć również w galerii na naszym profilu na Facebooku.

Related Posts

Leave a Reply