plenLiteracka Sp. z o.o.    |   Olsztyn, ul. Lanca 2/5
+48 883 00 88 22

Zespół

Są tacy, którzy daliby sobie głowę uciąć, że umieszczenie w jednym biurze umysłów ścisłych i humanistycznych na pewno skończy się katastrofą. My wierzymy, że przeciwieństwa się przyciągają, kontrasty inspirują, a w różne punkty widzenia to najprostsza droga do sukcesu. Przekonujemy się o tym od lat, każdego dnia łącząc pasję z biznesem.

Małgorzata Sieniewicz

CEO, CO-FOUNDER

Absolwentka MBA, magister prawa i filologii polskiej, w 2011 r. – po latach pracy w mediach, kulturze i organizacji imprez masowych, rozpoczęła działalność w branży księgarskiej i e-commerce. Za działalność na rzecz promocji czytelnictwa nominowana do tytułu Olsztynianina Roku, Stypendystka Ministra Kultury. Obecnie zajmuje się komercyjnym wykorzystaniem sztucznej inteligencji. W 2022 roku wyróżniona w konkursie Strong Women in IT.

Kontakt: m.sieniewicz@literacka.com.pl

Urszula Witkowska

COO, CO-FOUNDER

Posiada wieloletnie doświadczenie w firmach zajmujących się handlem książkami; specjalistka ds. Public i Media Relations oraz polityki wydawniczej i rynku księgarskiego, certyfikowany redaktor stron www, recenzentka, blogerka, dziennikarka, autorka książki dla dzieci. Wdrażała m.in. platformę sprzedażową e-commerce czytay.pl oraz program lojalnościowy dla jednej z ogólnopolskich sieci księgarskich. Posiada szerokie kontakty w branży księgarsko-wydawniczej dzięki długoletniej pracy na stanowisku kierowniczym w PHD Książnica Polska Sp. z o. 

Kontakt: u.witkowska@literacka.com.pl

Natalia Łys-Śliwa

PR Manager

Przez lata zajmowała się organizacją dużych eventów branżowych, konferencji, kongresów. Specjalistka do spraw PR i Social Media. Odpowiedzialna za kontakt z klientami oraz działania sprzedażowe.

Kontakt: n.sliwa@literacka.com.pl

dr Elżbieta Sobczak

Członek zespołu badawczego

Dr filologii polskiej, ponadto absolwentka studiów latynoamerykańskich i Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa. Wykłada edytorstwo na Uniwersytecie Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie kieruje także wydawnictwem naukowym, wcześniej pracowała jako tłumaczka z j. hiszpańskiego. Doświadczenie zawodowe zdobyła w wielu wydawnictwach w Polsce.

Bartłomiej Filipek

Założył 2 firmy technologiczne, Mudita.com i OpenBooks.com, odpowiadając za budowanie organizacji na wczesnym etapie i rozwój biznesu. Wcześniej był odpowiedzialny za komunikację globalnych marek konsumenckich w Polsce w imieniu czołowych międzynarodowych i lokalnych agencji public relations. Przez 4 lata był także szefem marketingu FrannklynCovey CEE. Zajmuje się komunikacją marketingową i rozwojem biznesu od ponad 20 lat.

dr Marek Maruszczak

Kierownik prac B+R

Językoznawca i medioznawca, projektant gier i grywalizacji z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz naukowym. Prezes zarządu Spółek Slavic Monsters Sp. z o. o., GeoGames Sp. z o. o., Mooneaters SA. oraz Fundacji To My. W ramach działalności fundacji propaguje edukację kulturową poprzez gry oraz grywalizację. Twórca geolokalizacyjnych, mobilnych gier kulturowych dla firm i instytucji w USA, Polsce, Włoszech, Portugalii, Bułgarii oraz Hiszpanii. Autor gier webowych z serii Planeta Zapomnianych Książek promujących czytelnictwo oraz serii szkoleń i warsztatów z zakresu projektowania gier i grywalizacji. Pomysłodawca gry geolokalizacyjnej Slavic Monsters opartej na mitologii słowiańskiej.

Radosław Karczewski

Front-end Developer

Programista aplikacji opartych na WebView (typescript, angular, sass). Wcześniej pracował w Zeto Software. W 2016 brał udział w realizacji projektu Globe of Things – nowoczesny system nadzoru i zarządzania przemysłem mediów tradycyjnych. Programował m.in.: autorski system telemetryczny GlobeOMS.

Michał Pogoda

Członek zespołu badawczego

Absolwent Data Science na Politechnice Wrocławskiej. Na codzień zajmuje się przede wszystkim rozwojem modeli głębokich do przetwarzania języka naturalnego. Ma za sobą wiele projektów aplikacyjnych z użyciem AI, w tym między innymi Korekta Językowa, Postprocessing tekstów z ASR, generowanie tekstu czy Systemy wizyjne do pojazdów autonomicznych.

Michał Swędrowski

Członek zespołu badawczego

Doświadczony inżynier przetwarzania języka naturalnego. Posiada umiejętności w zakresie analizy danych, programowania i głębokiego uczenia. Prowadzi prace badawcze między innymi w obszarach takich jak segmentacja tematyczna, czy dense retrival. Ukończył Danologię na wydziale Informatyki i Zarządzaj Politechniki Wrocławskiej.

APPLOVER

DEVELOPMENT

BARTS.AI

MACHINE LEARNING