Są tacy, którzy daliby sobie głowę uciąć, że umieszczenie w jednym biurze umysłów ścisłych i humanistycznych na pewno skończy się katastrofą. My wierzymy, że przeciwieństwa się przyciągają, kontrasty inspirują, a w różne punkty widzenia to najprostsza droga do sukcesu. Przekonujemy się o tym od blisko 5 lat, każdego dnia łącząc pasję z biznesem.

Małgorzata Sieniewicz
CEO, CO-FOUNDER
Absolwentka filologii polskiej i prawa; w 2011 r. – po latach pracy w mediach, wydawnictwach i organizacji imprez masowych, w tym międzynarodowych festiwali, założyła własną działalność w branży księgarskiej i e-commerce. Ma na koncie koordynację kilkunastu projektów finansowanych z Unii Europejskiej. Za działalność na rzecz promocji czytelnictwa nominowana do tytułu Olsztynianina Roku, Stypendystka Ministra Kultury. Zarządza księgarnią internetową pocztaksiazkowa.pl (książki na prezent).
Kontakt: m.sieniewicz@literacka.com.pl

dr Krzysztof Sopyła
Specjalista ds. sieci neuronowych
Naukowiec w dziedzinie machine learning oraz data science, programista, adiunkt na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na Wydziale Matematyki i Informatyki. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z przetwarzaniem na GPU (CUDA), algorytmami klasyfikacji i rozpoznawaniem wzorców
z wykorzystaniem SVM oraz Sieci Neuronowych. doktorat obroniony w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie.

Urszula Witkowska
COO, CO-FOUNDER
Posiada wieloletnie doświadczenie w firmach zajmujących się handlem książkami; specjalistka ds. Public i Media Relations oraz polityki wydawniczej i rynku księgarskiego, certyfikowany redaktor stron www, recenzentka, blogerka, dziennikarka, autorka książki dla dzieci. Wdrażała m.in. platformę sprzedażową e-commerce czytay.pl oraz program lojalnościowy dla jednej z ogólnopolskich sieci księgarskich. Posiada szerokie kontakty w branży księgarsko-wydawniczej dzięki długoletniej pracy na stanowisku kierowniczym w PHD Książnica Polska Sp. z o. o. i For Books Sp. z o.o.
Kontakt: u.witkowska@literacka.com.pl

Natalia Łys-Śliwa
PR Manager
Przez lata zajmowała się organizacją dużych eventów branżowych, konferencji, kongresów. Specjalistka do spraw PR i Social Media. Odpowiedzialna za kontakt z klientami oraz działania sprzedażowe.
Kontakt: n.lys-sliwa@literacka.com.pl

Magdalena Malinowska
Marketing Manager
Specjalistka ds. marketingu i social mediów. Prywatnie przewodnik po Warmii i Mazurach, autorka nagradzanych książek podróżniczych i popularnego bloga turystycznego.
Kontakt: m.malinowska@literacka.com.pl

Dominik Łuszczyński
Brand Manager
Autor horrorów i książek dla dzieci. Pasjonat malarstwa oraz współczesnego ilustratorstwa. Fan ciężkich brzmień, kolekcjoner muzyki na analogowych nośnikach. Podróżnik, wędrowiec, fotoamator. Obecnie mieszka w Olsztynie.
Kontakt: d.luszczynski@literacka.com.pl

dr Elżbieta Sobczak
Członek zespołu badawczego
Dr filologii polskiej, ponadto absolwentka studiów latynoamerykańskich i Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa. Wykłada edytorstwo na Uniwersytecie Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie kieruje także wydawnictwem naukowym, wcześniej pracowała jako tłumaczka z j. hiszpańskiego. Doświadczenie zawodowe zdobyła w wielu wydawnictwach w Polsce.

Bartłomiej Filipek
Założył 2 firmy technologiczne, Mudita.com i OpenBooks.com, odpowiadając za budowanie organizacji na wczesnym etapie i rozwój biznesu. Wcześniej był odpowiedzialny za komunikację globalnych marek konsumenckich w Polsce w imieniu czołowych międzynarodowych i lokalnych agencji public relations. Przez 4 lata był także szefem marketingu FrannklynCovey CEE. Zajmuje się komunikacją marketingową i rozwojem biznesu od ponad 20 lat.
Kontakt: bartek@bookscout.ai

dr Marek Maruszczak
Kierownik prac B+R
Językoznawca i medioznawca, projektant gier i grywalizacji z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz naukowym. Prezes zarządu Spółek Slavic Monsters Sp. z o. o., GeoGames Sp. z o. o., Mooneaters SA. oraz Fundacji To My. W ramach działalności fundacji propaguje edukację kulturową poprzez gry oraz grywalizację. Twórca geolokalizacyjnych, mobilnych gier kulturowych dla firm i instytucji w USA, Polsce, Włoszech, Portugalii, Bułgarii oraz Hiszpanii. Autor gier webowych z serii Planeta Zapomnianych Książek promujących czytelnictwo oraz serii szkoleń i warsztatów z zakresu projektowania gier i grywalizacji. Pomysłodawca gry geolokalizacyjnej Slavic Monsters opartej na mitologii słowiańskiej.

Marek Melzacki
Programista
Programista Python i wielki miłośnik rozwiązań z zakresu NLP. Na co dzień przede wszystkim zajmuje się data science i optymalizacjami oraz tworzy aplikacje webowe i REST-owe. W swojej pracy używa różnorodnych narzędzi. Prywatnie świetny tancerz i pasjonat podróżowania.

Radosław Karczewski
FRONT-END DEVELOPER
Programista aplikacji opartych na WebView (typescript, angular, sass). Wcześniej pracował w Zeto Software. W 2016 brał udział w realizacji projektu Globe of Things – nowoczesny system nadzoru i zarządzania przemysłem mediów tradycyjnych. Programował m.in.: autorski system telemetryczny GlobeOMS.

Sebastian Jankowski
Data Scientist oraz programista Python
Z wykształcenia matematyk, absolwent studiów podyplomowych „Głębokie Sieci Neuronowe – Zastosowania w Mediach Cyfrowych”. Zainteresowany szeroko pojetym deep learning i NLP. Prywatnie miłośnik Formuły 1.
Kontakt: s.jankowski@literacka.com.pl

Dr Inż. Przemysław Górecki
Członek zespołu badawczego
Absolwent Politechniki Gdańskiej. Doktorat obronił we Włoszech, specjalizacja: systemy inteligentne. Adiunkt w Katedrze Metod Matematycznych Informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Analityk, projektant i programista z kilkunastoletnim stażem. Wiedzę z zakresu uczenia maszynowego nabył podczas doktoratu w Włoszech. Kierownik grantu „Wyszukiwanie Obrazów w oparciu o słowniki wizualne”, autor licznych publikacji naukowych z dziedziny przetwarzania obrazów oraz uczenia maszynowego.
Zbigniew Łapiński
IT ARCHITECT
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z technologiami informatycznymi: zarządzanie projektami teleinformatycznymi, bazy danych SQL, hurtownie danych, systemy analityczne i raportowe, programowanie, sieci komputerowe, badania operacyjne, statystyka i ekonometria. Z sukcesem prowadził/brał udział w wielu projektach tworzenia, wdrażania czy integracji systemów teleinformatycznych.