plenLiteracka Sp. z o.o.    |   Olsztyn, Wilczyńskiego 25e/216
+48 883 00 88 22

Zespół

Są tacy, którzy daliby sobie głowę uciąć, że umieszczenie w jednym biurze umysłów ścisłych i humanistycznych na pewno skończy się katastrofą. My wierzymy, że przeciwieństwa się przyciągają, kontrasty inspirują, a w różne punkty widzenia to najprostsza droga do sukcesu. Przekonujemy się o tym od lat, każdego dnia łącząc pasję z biznesem.

Natalia Łys-Śliwa

Członek zespołu projektowego

Posiada bogate doświadczenie w koordynacji działań podczas całego procesu realizacji projektów unijnych, od etapu pisania wniosku, przez dopełnianie wszelkich formalności, bieżącą obsługę, rozliczenia, po raportowanie. Magister dziennikarstwa. Członkini zespołów projektowych realizowanych m.in. przez AI Forest Sp. z o.o. (np. StockBrief – system algorytmów big data analizujących dane finansowe oraz zmiany sentymentu opinii inwestorskich i generujący prognozy giełdowe bazując na strukturach głębokich sieci neuronowych). Brała udział w projektach spółki Literacka „Asystent wydawniczy – oprogramowanie do analizy treści, wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji w celu zautomatyzowania procesu wydawniczego i predykcji sukcesów rynkowych publikacji” oraz „Automatyczny Recenzent – inteligentny system rekomendacji książek” w ramach.

Kontakt: n.sliwa@literacka.com.pl

Urszula Witkowska

Członek zespołu badawczego

Absolwentka filologii polskiej (UWM), studiów podyplomowych Polityka Wydawnicza i Księgarstwo (UW), Public i Media Relations oraz Technologie Multimedialne i Grafika komputerowa w Przedsiębiorstwie (OWSIiZ im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego). Uzyskała Europejski Certyfikat Umiejętności ECDL WebStarter. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku książki. Wdrażała m.in. platformę sprzedażową e-commerce oraz program lojalnościowy dla jednej z ogólnopolskich sieci księgarskich. Od 2016 roku Dyrektor ds. rozwoju i CO-FOUNDER Literackiej Sp. z o.o., firmy tworzącej rozwiązania IT dla rynku książki. Wcześniej dyrektorka ds. rozwoju w For Books Sp. z o.o. Do 2016 od 2013 roku specjalistka ds. promocji i marketingu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Od 2008 do 2013 roku związana była z Książnicą Polską. Pracę w firmie rozpoczynała jako młodszy księgarz, następnie pracowała jako specjalista CRM, specjalista ds. marketingu i sprzedaży, kierownik Biura Komunikacji z Rynkiem. Współpracuje jako recenzent z „Magazynem Literackim KSIĄŻKI”, publikowała również w „Notesie Wydawniczym”. Była jednym z pomysłodawców oraz koordynatorów akcji propagującej czytelnictwo pod hasłem „Olsztyn czyta” – akcja zdobyła tytuł Mistrza Promocji Czytelnictwa 2013. Współpracowała z Fundacją Borussia w ramach projektu Dom Mendelsohna – Miejsce na literaturę, w ramach którego organizowała spotkania autorskie m.in z Olgą Tokarczuk, Grażyną Plebanek, Eustachym Rylskim. Przez wiele lat była zastępcą redaktora naczelnego „Olsztyńskiego Medium Kulturalnego Kulturka”. Współpracowała (jako redaktor rubryki kulturalnej) z tygodnikiem „Kurier Olsztyński”. Opowiadania jej autorstwa publikowane były w piśmie kulturalno-literackim VariArt. W 2015 roku napisała książkę dla dzieci pod tytułem „Czytuś odkrywa tajemnice! Skąd się biorą książki?”. Książka została wydrukowana przez OZGraf – Olsztyńskie Zakłady Graficzne S.A. pod szyldem MBP i była rozdawana bezpłatnie dzieciom.

Kontakt: u.witkowska@literacka.com.pl

dr Elżbieta Sobczak

Członek zespołu badawczego

Jest doktorką nauk humanistycznych, specjalistką i koordynatorką procesu wydawniczego, redaktorką, tłumaczką, wykładowczynią uniwersytecką. Pełniła funkcję Dyrektorki Wydawnictwa Naukowego UKSW w Warszawie. Przez lata nadzorowała i koordynowała wybrane etapy grantów naukowych UKSW, w tym kilkanaście publikacji kończących grant, zarówno prowadzonych przez Narodowe Centrum Nauki jaki i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wcześniej pełniła funkcję dyrektorki wydawnictwa Borussia. Jest członkinią Stowarzyszenia Wydawców Katolickich oraz Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych. Wykładała edytorstwo i proces wydawniczy na UKSW. Realizowała i koordynowała projekty dofinansowane z Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Działalność upowszechniająca naukę (DUN), Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej na rzecz Nauki. Koordynowała projekt wolontariacki Młodzież w działaniu (Erasmus+), Study Tours to Poland (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności). Współpracuje przy realizacji projektów z wieloma organizacjami pozarządowymi, a także instytucjami i jednostkami samorządowymi. Przez rok była w kluczowej kadrze badawczej projektu „Automatyczny Recenzent” dofinansowanego z NCBiR, gdzie zajmowała się opracowaniem założeń do struktury bazy danych o książkach, wyborem cech i informacji na temat książek gromadzonych w bazie. Najważniejsze publikacje: – E. Sobczak, Niskonakładowe wydawnictwa naukowe na tle rynku wydawniczego w Polsce – przegląd istotnych zagadnień /w:/ E. Kwapień – (red.), W labiryncie polszczyzny. Profesorowi Stanisławowi Dubiszowi doktorzy i doktoranci, Warszawa 2017 – E. Sobczak, Szkolnictwo polonijne w Hiszpanii po roku 1989 /w:/ I. Berlińska, M.Raczkiewicz, M. Stanek (red.), Poza Ojczyzną niosą Ojczyznę – przeszłość i teraźniejszość Polonii hiszpańskiej, Kraków 2008 – E. Sobczak, Cechy kontrastowe dialektu polonijnego młodzieży w Regionie autonomicznym Madrytu, „Poradnik Językowy”, 2006, z. 7, s. 74-8.

Radosław Karczewski

Front-end Developer

Programista aplikacji opartych na WebView (typescript, angular, sass). Wcześniej pracował w Zeto Software. W 2016 brał udział w realizacji projektu Globe of Things – nowoczesny system nadzoru i zarządzania przemysłem mediów tradycyjnych. Programował m.in.: autorski system telemetryczny GlobeOMS.

Współpraca

MACHINE LEARNING