plenLiteracka Sp. z o.o.    |   Olsztyn, ul. Lanca 2/5
+48 883 00 88 22

BookTarg Konferencja 2020

Wspólnie z Allego, Lubimy Czytać, Legimi, pod patronatem Polskiej Izby Książki, Warszawskich Targów Książki oraz Fundacji Polska 5.0 zapraszamy do bezpłatnego udziału w dwudniowej konferencji branżowej on-line!

Webinary oraz panele, na które serdecznie Państwa zapraszamy skupione będą w szczególności na sytuacji na rynku książki w dobie pandemii. Podczas BookTarg Konferencji zaproszeni eksperci opowiedzą m.in. jak skorzystać z rządowego wsparcia, jak odnaleźć się w gąszczu informacji i procedur, co może dać księgarzowi i wydawcy Tarcza Antykryzysowa, podpowiedzą też jak pozyskać klientów czy rozpocząć przygodę z biznesem w sieci. To wiedza w czystej postaci, skierowana do autorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy w celu wzmocnienia działań już prowadzonych w Internecie.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia oraz rejestracji na poszczególne webinary i panele! Przypominamy, że wydarzenie jest bezpłatne!

BOOKTARG KONFERENCJA / Czwartek, 21.05.2020
10:00 – 10:45

Inauguracja części branżowej – konferencja prasowa
Uczestnicy: Izabela Sadowska – Lubimy Czytać, Mikołaj Małaczyński – Legimi, Jacek Weichert – Allegro
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ > KLIK

11:00 – 12:00
Jak podejmować trafne decyzje pod presją kryzysu gospodarczego, odpowiedzialności za pracowników i kontrahentów, a nawet ryzyka plajty – webinar

Prowadzenie: Bartłomiej Filipek – trener skuteczności i wolności emocjonalnej, doradca biznesowy oraz wydawca serwisu StrefaRozwoju.pl
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ > KLIK

12:15-13:15
COVID-19 i perspektywa wyjścia z kryzysu. Omówienie wyników badań Polskiej Izby Książki na temat aktualnej sytuacji branży wydawniczo-księgarskiej – panel

Paneliści:
Ewa Tenderenda-Ożóg – analityk rynku książki, wydawca, dziennikarz, prezes zarządu Biblioteki Analiz sp. z o.o.(prowadzenie)
Sonia Draga – wydawca, prezes i redaktor naczelna Wydawnictwa Sonia Draga sp. z o.o., członek Rady Polskiej Izby Książki, przewodnicząca Sekcji Wydawców Beletrystycznych PIK.
Łukasz Okuniewski – księgarz, prezes zarządu PHD Książnica Polska sp. z o.o.
Krzysztof Olesiejuk – wydawca, księgarz, współwłaściciel firmy Dressler Dublin sp. z o.o. (dawniej: Firma Księgarska Jacek Olesiejuk sp. z o.o.)
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ > KLIK

13:30 – 14:30
Świadomość-finanse-technologia. Co pandemia zmieniła w bibliotece – panel

Paneliści: Izabela Bochińska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie Roman Wojciechowski – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Wybickiego Paweł Braun – Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łodzi Jakub Frołow – Legimi (prowadzenie)
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ > KLIK

14:45 – 15:45
Jak efektywnie uruchomić swoją księgarnię na Allegro?

Prowadzenie: Kamila Grotowska – Education and Merchant Development Owner w Allegro
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ > KLIK

BOOKTARG KONFERENCJA / Piątek, 22.05
10:00 – 10:45
Pozaministerialne środki unijne dla branży wydawniczej i księgarskiej – webinar

Prowadzenie: Maria Paradowska – Starsza Konsultantka ds. Funduszy UE z prawie 12 letnim stażem w pozyskiwaniu funduszy – ECDF Dotacje Sp. z o. o. Sp. k.
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ > KLIK

11:00 – 12:00
Tarcza antykryzysowa i finansowa z perspektywy wydawcy/księgarza – webinar

Prowadzenie: adw. dr Anna Wilińska-Zelek – Filipiak Babicz Legal Sp.k. r.pr. Marzena Rosler-Borakiewicz – Filipiak Babicz Legal Sp.k. Jakub Jankowiak – Filipiak Babicz Legal Sp.k.
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ > KLIK

12:15 – 13:15
Działania w sytuacjach kryzysowych – Jak pozyskać i utrzymać klientów – webinar

Prowadzenie: Andrzej Sadowski – Szef agencji promocyjnej Panda Marketing.
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ > KLIK

13:30 – 14:40
Umowy prawa autorskiego w obrocie zagranicznym – webinar

Prowadzenie: Joanna Hetman-Krajewska – Kancelaria Patrimonium, Biblioteka Analiz
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ > KLIK

14:45 – 15:45
To samo, czy coś zupełnie innego? Wydawcy naukowi w czasie pandemii i po jej zakończeniu – panel

Paneliści: Ewa Bluszcz – dyrektorka Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Łódzkiego, wiceprezes Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych Izabela Matuszewska – dyrektorka Wydawnictwa Instytutu Pamięci Narodowej Elżbieta Sobczak – dyrektorka Wydawnictwa Naukowego UKSW (prowadzenie)
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ > KLIK

Informacje o szczegółach programu dostępne są również na FB w wydarzeniu BookTarg / Konferencja > KLIK oraz na stronie Booktarg.pl w zakładce Konferencja > KLIK.

Related Posts

Leave a Reply