plenLiteracka Sp. z o.o.    |   Olsztyn, ul. Lanca 2/5
+48 883 00 88 22

Po drugiej stronie lustra: AI, UX i UI w bibliotekach – MFB

Tegorocznemu Małopolskiemu Forum Bibliotek przewodzi cytat z „O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra” Lewisa Carrolla:

Alicja roześmiała się. – Nie ma celu próbować – powiedziała – nikt nie może uwierzyć w rzeczy niemożliwe.
– Wydaje mi się, że niewiele masz wprawy – powiedziała Królowa. – Gdy byłam w twoim wieku, wprawiałam się co dnia przez pół godziny. Ach, czasem udawało mi się uwierzyć w sześć niemożliwych rzeczy już przed śniadaniem.

Tematami przewodnim konferencji, która odbędzie się w Krakowie 23-25 października 2019 są artificial intelligence, user experience oraz user interface. Poruszane kwestie skupiac się będą na formach nowoczesnych usług informacyjnych opartych na wykorzystaniu sztucznej inteligencji i rzeczywistości rozszerzonej. Prelegencji i Uczestnicy pochylą się nad badaniem potrzeb i zachowań użytkowników za pomocą metod i technik user experience i user interface oraz sposobami interpretacji i zastosowania wyników tych badań w doskonaleniu oferty bibliotecznej,

Nie mogło nas tam zabraknąć! 25 października o 10:45 szef naszego zespołu badawczego dr Krzysztof Sopyła opowie o tym, w czym robot może zastapić bibliotekarza oraz jaki jest aktualny stan badań prowadzonych przez Literacką.

Pytania o to, czy postęp technologiczny sprawi, że praca ludzka przestanie być potrzebna, stale towarzyszą dyskusjom o wdrażaniu rozwiązań AI. Czy sztuczna inteligencja może z powodzeniem polecać czytelnikom lektury? Czy robot może przeczytać książkę i z precyzją wnikliwego literaturoznawcy sformułować wnioski na temat jej fabuły? Jak maszyny uczą się na bazie tekstu? A może sztuczna inteligencja to przyszłość branży książki, ponieważ najpełniej odpowiada potrzebom młodego pokolenia czytelników? To tylko niektóre z zagadnień, wokół których będzie koncentrować się prelekcja.

Uczestników konferencji zapraszamy serdecznie na Rajski Hyde Park i nasze wystąpienie do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Więcej informacji znajdziecie Państwo TUTAJ!

Udział w konferencji jest bezpłatny!

Related Posts

Leave a Reply