plenLiteracka Sp. z o.o.    |   Olsztyn, ul. Lanca 2/5
+48 883 00 88 22

Fotorelacja z debaty: Oj! AI. Bać się czy oswoić?

Tegoroczny październik z pewnością zapadnie w pamięci miłośnikom książek na długo z powodu przyznania Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk.

Ale październik to w branży książkowej zawsze bardzo intensywny miesiąc! Największe targi książki na świecie – Frakfurter Buchmesse (więcej > TU), największe targi książki w Polsce – Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, Festiwal Conrada, Małopolskie Forum Bibliotek, przyznawanie ważnych literackich nagród.

I dla nas był to misiąc pracowity, a jednym z głównych wydarzeń była organizowana wspólnie z UKSW i Instytutem Książki, pod patronatem Simpact Fund debata, której tematem przewodnim była zmiana, jaką niesie ze sobą coraz silniejsze wkroczenie technologii sztucznej inteligencji także na rynke książki.

W gronie ekspertów znaleźli się: Adam Sobczak – współtwórca siepomaga.pl i cenatorium.pl, Krzysztof Koehler – wicedyrektor Instytutu Książki, Beata Gutowska – szefowa Publio.pl, Rafał Kosik – autor książek SF, Vladimir Alekseichenko – data scientist, dr Miłosz Brakoniecki – twórca Obserwatorium.biz , dr Krzysztof Sopyła – CIO Literacka Sp. z o.o.

Debata odbyła się 25.10.2019 o 14:00 w sali Lwów podczas 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie! Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację, a niedługo uzupełnimy ją o video ze spotkania.

Related Posts

Leave a Reply