plenLiteracka Sp. z o.o.    |   Olsztyn, ul. Lanca 2/5
+48 883 00 88 22

Nakarm książkowego robota

Aby SZREK (System Zaawansowanych Rekomendacji Książek) był jak najmądrzejszy i jak najlepiej polecał książki – jego baza wciąż jest karmiony informacjami o tym jak ludzie odbierają treść przeczytanych lektur.
W grudniu członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy bibliotekach, klienci księgarni z ebookami Publio.pl oraz fani książek wydawnictwa Czarne uczestniczyli w projekcie oceniając dowolne tytuły – te, które czytali niedawno i te sprzed lat. Ważne, aby pamiętać treść i odczucia towarzyszące lekturze. Co ciekawe – przeważnie wybierano te książki, które polecilibyśmy do czytania innym, te które uznaliśmy za słabe lub były nam obojętne – rzadko podlegały ocenie czytelników.

Każdy może zostać „badaczem” AI

Jest jeszcze szansa, by przyczynić się do lepszego wykształcenia SZREKa. Właśnie ruszył konkurs, który potrwa do końca marca! Każdy, kto oceni jak najwięcej książek, ma szansę wygrać weekend w ekskluzywnym Hotelu SPA Dr Irena Eris na Wzgórzach Dylewskich i górę książek, by był to naprawdę „zaczytany” pobyt! Codziennie można będzie także zdobyć bony o wartości 100 zł, 50 zł i 30 zł (w zależności od zajmowanego miejsca w rankingu oceniających) do realizacji na empik.com.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba wejść na stronę codoczytania.pl, wyszukać książkę, którą się czytało i wskazać dowolną ilość cech jakimi charakteryzuje się jej fabuła (za pomocą specjalnie przygotowanych suwaków).

Nie ma obowiązku wskazywania wszystkich osiemnastu cech, jakie pokażą się na ekranie. Ważne, by wybierać te, które są adekwatne do treści danej książki. W ten sposób oceniać można dowolne tytuły beletrystyczne, literaturę faktu i młodzieżową. W wyszukiwarce nie znajdziemy podręczników i książek dla dzieci poniżej 7 roku życia. Im więcej książek przeczytaliśmy i jesteśmy w stanie ocenić – tym większa szansa na wygraną. Każdego dnia można na nowo wziąć udział w konkursie, jednak tę samą książkę można oznaczyć tylko raz. Oceny będą weryfikowane przez system, który porówna dane z informacjami przechowywanymi w eksperckiej bazie danych.

Zapraszamy!
Codoczytania.pl

>>Regulamin konkursu <<

Sponsorem nagrody Głównej jest:

Related Posts

Leave a Reply