Wirtualny Księgarz - Publio.pl

Wdrożenie systemu rekomendacyjnego, pozwalającego na podstawie analizy treści przez algorytmy uczenia maszynowego, dopasować książki do upodobań czytelnika.
Orzeł Innowacji 2019.
Implementacja na stronie księgarni publio.pl. 

Juror AI - Fundacja Duży Format

Stworzona przez Literacką sztuczna inteligencja została jednym z jurorów w konkursie literackim na mikropowieść sensacyjną „BLEF” organizowanym przez Fundację Duży Format (marzec 2020). 

Ogólnopolskie wydarzenia dla branży książki - Legimi

Organizacja trzech edycji Book Targu Branżowego – konferencji odbywających się w ramach największych wirtualnych targów książki  (wiosna i jesień 2020, wiosna 2021).
5 tysięcy uczestników. Partnerzy: Legimi, Allegro i Lubimyczytac.pl.

System dla bibliotekarzy - Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu

System rekomendacji nowości wydawniczych dla bibliotekarzy, pozwalający na szybszą analizę nowości książkowych.
System rekomendujący książki czytelnikowi.
Zoptymalizowanie procesu powiadamiania o terminach zwrotu książek oraz  usprawnienia w zakresie płatności za przetrzymanie książek.
Wdrożenie w ok. 40 bibliotekach województwa wielkopolskiego.

System BookScout.ai - Wydawnictwo ANAGRAM

Wdrożenie inteligentnego systemu BookScout.ai, służącego do przyjmowania propozycji wydawniczych, a następnie poddawania ich kompleksowej analizie sztucznej inteligencji. 
BookScout.ai generuje raport zawierający najważniejsze informacje o rękopisie, z którego wydawca dowiaduje się, czy tekst pasuje do jego profilu oraz jaki ma potencjał sprzedażowy. 

System rekomendacyjny na stronie szukamksiazki.pl - Instytut Książki

System rekomendacyjny dla bibliotek korzystających z systemu bibliotecznego MAK+ w formie pluginu rekomendacyjnego.

Wydawanie i dystrybucja książek

Implementacja i obsługa sklepu internetowego oraz wysyłki i rozliczenia zakupionych książek. 
Dystrybuowane przez Literacką książki: “Ameryka i my” (Lidia Krawczuk, Paweł Żuchowski), “Z Nowym Jorkiem na NY” i “#NowyJork” (Magdalena Muszyńska-Chafitz), “Kobieta ze wschodu” (Mateusz Kuśmierek), “Listy z Grenlandii. Na arktycznym szlaku” (Adam Jarniewski). 
Usługa pakowania książek na prezent.
Pomoc na każdym etapie pracy nad książką – od redakcji, przez korektę, po druk.

Szukanie wydawców dla literatury zagranicznej - NORLA

Matchowanie książek do wydawców – analiza treści w j. angielskim – dopasowanie książek wydawanych w Norwegii pod kątem możliwości ich tłumaczenia i opublikowania w Polsce. 

Juror AI - Literacka Nagroda Warmii i Mazur “Wawrzyn 2019”

Autorskie oprogramowanie „Fiona” oceniło zgodność książek z regulaminem konkursu oraz przynależność do gatunku literackiego. Wyniki analizy tekstu t.j. cechy fabuły, słowa kluczowe, czas i miejsce akcji, bohaterowie, rodzaj narracji, oryginalność słownictwa – wsparły decyzję jurorów zasiadających w kapitule nagrody.